نرم افزار حسابداری تحت ویندوز و نرم افزار حسابداری آنلاین
نرم افزار حسابداری تحت ویندوز و نرم افزار حسابداری آنلاین

نرم افزار حسابداری تحت ویندوز و نرم افزار حسابداری آنلاین ، حسابداری جز لاینفک شرکت های تجاری و بازرگانی می باشد که از آغاز تا پایان فعالیت سازمان بر قرار می باشد.

در گذشته فعالیت های حسابداری به صورت دستی ثبت می شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش نرم افزارهای حسابداری به صورت سیستمی صورت می پذیرد. برای استفاده از این نرم افزارهای حسابداری لازم است اطلاعات در این نرم افزارها ذخیره شوند. نرم افزارهای حسابداری یا تحت ویندوز بوده یا تحت وب می باشند.


نرم افزار حسابداری تحت ویندوز


این نوع نرم افزارها در شبکه داخلی شرکت اجرا می شوند. برای همین منظور لازم است بر روی یک سیستم مرکزی نصب شده و اطلاعات بر روی سرور آن ذخیره شود. به منظور انجام فعالیت های حسابداری، نیاز به یک نرم افزار حسابداری داریم که قادر باشد تمامی بخش های مربوطه از آن استفاده نمایند. به طوری که واحدهای خرید، انبار و پرسنل قادر باشند اطلاعات مربوط به خود را در سیستم ثبت نمایند. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که هر واحدی به قسمت خود دسترسی دارد و از دسترس واحدهای دیگر در امان است.


نرم افزار حسابداری تحت وب


این نرم افزارها از طریق اتصال به اینترنت، در دسترس می باشند. شما با اتصال به اینترنت و یک مرورگر خواهید توانست از خدمات آن بهره مند شوید. از مزایای این نوع نرم افزار می توان به دسترسی آسان و سریع، استفاده توسط کاربران نامحدود و پشتیبانگیری دقیق اشاره کرد. یکی از ویژگی های برتر این نوع نرم افزار ها آن است که در هر زمانی و در هر مکانی با دسترسی به اینترنت در اختیار کاربران می باشد. به عبارتی نیاز به حضور کاربران در شرکت نمی باشد. در ضمن این نرم افزارها از امنیت بالایی برخوردار هستند.


نتیجه پایانی


نرم افزارهای حسابداری تحت وب و نرم افزار حسابداری آنلاین با توجه به ویژگی های خود و بر اساس نیاز کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از هر کدام از این نرم افزارها در مقایسه با خدماتی که ارائه می دهند بسیار ناچیز می باشند.